Labākie rotaļu un sporta laukumu risinājumi

Bērnu vecuma grupas

bernu vec grupasRotaļas bērnam ir svarīgas. Rotaļas ir gan prieks, gan jaunu lietu apguve. Ar rotaļu palīdzību bērni iepazīst paši sevi un pasauli apkārt, kā arī trenē fiziskās, emocionālās, sociālās, kognitīvās (izziņas) un radošās spējas.

Lai veidotu labākus rotaļu laukumus, vispirms būtu jāizprot bērnu vajadzības. Un bērnu vajadzības, intereses mainās atkarībā no to vecuma.

Lasīt tālāk ...

Drošu segumu izvēle

drosu segumu izveleKad rotaļu ierīces ir izvēlētas un izvietotas laukumā, ievērojot drošības zonu platību, nākamais solis ir droša seguma izvēle. Lai Jūs būtu pārliecināti, ka spēļu laukumam izvēlēts drošs segums, tam būtu jāatbilst Eiropas drošibas standartam EN-1177 (Par spēļu laukumu triecienabsorbējošo pārklājumu).

Lasīt tālāk ...

Vides pieejamība

vides piejamibaVisiem bērniem pamata vajadzība ir rotaļāties. Taču viņu individuālas vajadzības var atšķirties ļoti: daži ir veselīgi un spēcīgi, daži kārni, dažiem vajadzība palīdzība, lai tiktu galā ar savu dzīvi, daži ir patstāvīgi jau no mazotnes. Laba rotaļu vieta nodrošina vietu visiem bērniem, arī ar invaliditāti: tiem, kas ratiņkrēslos, vai bojātu redzi, vai garīgiem traucējumiem. Šiem bērniem, kā visiem pārējiem, ir vajadzība rotaļāties. Savas fiziskās, sociālās, izziņas, emocionālās un radošās spējas bērni trenē ar rotaļu palīdzību, tādēļ spēļu laukumi bērniem ir tik svarīgi. Un par laimi – bērniem rotaļāties patīk.

Lasīt tālāk ...

Standarts EN-1176 un sertifikāti

EN standartsĀra rotaļu ierīču tirgū ir plašs piedāvājums, sākot ar vienkāršām un lētākām ierīcēm līdz dārgām un ar izstrādātu dizainu. Izmantotie materiāli mēdz būt dažādi - koks, lamināts, plastmasa, metāls. Katrs ražotājs apgalvo, ka ierīces ir drošas un atbilst standartiem. Bet par ko īsti ir runa? Kādi tad ir standarti, un ko nozīmē drošas ierīces?! Kas drošību pārbauda, vai ražotājam var uzticēties? Kas ir TUV sertifikāts, un ko tas dod?

Lasīt tālāk ...
Vārds*
Tālrunis*
Komentāri
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
Komentāri
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
Komentāri